Przejdź do treści strony
Gmina Głogówek Biuletyn Informacji Publicznej

PSZOK w Racławicach Śląskich.

 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmuje odpady w każdą pierwszą i ostatnią sobotę miesiąca w godzinach od 8.00 do 13.00 oraz każdą środę w godzinach od 12.00 do 18.00, wyjątkiem są dni ustawo wolne od pracy.

Odpady dostarczone przez MIESZKAŃCA (właściciela nieruchomości) PSZOK przyjmuje nieodpłatnie po okazaniu:

 1. informacji o wysokości wpłat zagospodarowania odpadami komunalnymi,
 2. dowodu zapłaty
 3. oraz dowodu osobistego.

Nazwa odpadu

Rodzaj odpadu

Roczny limit odpadów na mieszkańca

Papier

Gazety, książki, katalogi, czasopisma, prospekty, kalendarze, papierowe torby i worki, papier szkolny i biurowy, kartony, opakowania z papieru i tektury.

Bez ograniczeń

Tworzywa sztuczne

Plastikowe czyste i zgniecione butelki po napojach, plastikowe zakrętki, plastikowe czyste opakowania po żywności np. po jogurtach, serkach, nabiale, margarynach, opakowania po kosmetykach i środkach czystości, plastikowe opakowania po owocach, plastikowe worki, torebki i reklamówki, puste czyste i zgniecione opakowania wielkomateriałowe np. kartony po mleku, sokach, plastikowe doniczki, sztućce, opakowania po pastach do zębów, szczoteczki do zębów, szczoteczki do rąk.

Bez ograniczeń

Szkło

Puste i czyste szklane butelki i słoiki po napojach, żywności, puste i czyste opakowania szklane po kosmetykach.

Bez ograniczeń

Odpady biodegradowalne

Obierki z warzyw i owoców, fusy z kawy, fusy z herbaty, torebki po herbacie, skorupki z jajek, łupiny z orzechów, resztki żywności ( z wyjątkiem mięsa i ryby), kwiaty cięte i doniczkowe, ścięta trawa, liście, gałęzie drzew i krzewów.

Bez ograniczeń

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne np. : pralki, piekarniki, zmywarki, mikrofalówki, sprzęt audio, kamery, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, telefony stacjonarne, maszyny do szycia, opiekacze, tostery, komputery, monitory, telewizory, drukarki, maszyny dopisania, wentylatory elektryczne, grzejniki elektryczne, termostaty, chłodziarki, zamrażarki, klimatyzatory nie zawierające freonu, odkurzacze, żelazka, inne urządzenia kuchenne, zabawki zasilane bateriami lub podłączone do prądu, lampy fluorescencyjne, bateria i akumulatory.

Bez ograniczeń

Odpady wielkogabarytowe

Meble, meblościanki, meble tapicerowane, łóżka, materace z łóżkiem, okna, drzwi, wanny, brodziki, sedes, umywalki, dywany, wykładziny, stoły, krzesła, grzejniki, suszarki na pranie, deski do prasowania, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów.

DO ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH NIE ZALICZAMY:

Odpady budowlane z demontażu, rozbiórki czy przebudowy, części samochodowe, wiadra i puszki po farbach, pokrycia dachowe.

Bez ograniczeń

Odpady budowlane i rozbiórkowe

Odpady z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, gruz ceglany, odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, drewno, materiały izolacyjne (wełna mineralna i styropian) POWSTAŁE W GOSPODARSTWACH DOMOWYCH W WYNIKU PRAC BUDOWLANYCH, ROZBIÓRKOWYCH I REMONTOWYCH PRZEPROWADZONYCH INDYWIDUALNIE PRZEZ MIESZKAŃCÓW.

200 kg

Zużyte opony

Opony z samochodów osobowych i jednośladów (BEZ FELG).

4 sztuki

Nie są przyjmowane następujące odpady:

 1. odpady zawierające azbest,
 2. szyby i inne części samochodowe,
 3. szkło zbrojne i hartowane,
 4. materiały izolacyjne: wełna mineralna, papa,
 5. zmieszane odpady komunalne.

PSZOK nie przyjmuje odpadów budowlanych i rozbiórkowych, odpadów zielonych (trawa, liście), mebli i odpadów wielkogabarytowych wytworzonych w związku ze świadczeniem usług remontowo-budowlanych, pielęgnacji terenów zieloni, sprzątania przez PRZEDSIĘBIORCÓW/ PODMIOTY GOSPODARCZE.

Wszelkie informacje o pracy PSZOK można uzyskać na miejscu od pracownika PSZOK lub pod numerem telefonu Urzędu Miejskiego w Głogówku: 77/ 40 69 923.

 

Regulamin PSZOK:
PDFRegulamin przyjmowania odpadów do Punkntu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Racławicach Śląskich..pdf
 

Metryczka
 • wytworzono:
  16-08-2019
  przez: Wojciech Witkowski
 • opublikowano:
  16-08-2019 09:12
  przez: Aleksandra Makówka
 • zmodyfikowano:
  12-09-2019 15:10
  przez: Aleksandra Makówka
 • podmiot udostępniający:
  Gmina Głogówek
  odwiedzin: 1783
Dane jednostki:

Gmina Głogówek
48-250 Głogówek
ul. Rynek 1
NIP: 755-19-08-182 REGON: 531413350

Dane kontaktowe:

tel.: 77 40 69 900
fax: 77 40 69 906
e-mail: sekretariat@glogowek.pl
strona www: glogowek.pl