Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Sterylizacja i kastracja kotów oraz elektroniczne znakowanie psów

20 kwietnia ruszamy z dwiema ważnymi i bezpłatnymi dla mieszkańców akcjami dotyczącymi zwierząt na terenie naszej gminy.

Odpowiadając na liczne sygnały, rozpoczynamy czipowanie psów. Wystarczy złożyć wniosek do urzędu miejskiego i po zaakceptowaniu przez urzędników zawieźć czworonoga do gabinetu weterynaryjnego w sąsiedniej gminie Biała. Czip pomoże zidentyfikować zwierzę w przypadku zagubienia i umożliwi jego zwrot właścicielowi.

Chcemy też zadbać o to, żeby w sposób niepożądany nie rosła populacja kotów. Można je wysterylizować lub wykastrować na koszt gminy. Dotyczy to zarówno kotów wolno żyjących, jak i tych mieszkających w naszych domach i mieszkaniach. W obu przypadkach wystarczy zajrzeć do urzędu miejskiego. Każdy mieszkaniec może zgłosić jednego psa i/ lub trzy koty.

Oba zadania zrealizujemy w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w naszej gminie. Na każde mamy po 5 tys. zł, za te kwoty oznakujemy 100 psów lub wysterylizujemy kilkadziesiąt kotów. Akcje będą trwać do wyczerpania środków lub do końca listopada br.

PDFZarządzenie nr MKOŚ.0050.67.2023 w sprawie wprowadzenia regulaminu sterylizacji lub kastracji kotów oraz elektronicznego znakowania psów w 2023 roku na terenie gminy Głogówek.pdf (241,63KB)
PDFRegulamin sterylizacji lub kastracji kotów oraz elektronicznego znakowania psów w 2023 roku na terenie gminy Głogówek.pdf (2,15MB)


DOCXWNIOSEK_O_WYKONANIE_ZABIEGU_STERYLIZACJI_KASTRACJI.docx (19,63KB)
DOCXWNIOSEK_O_WYKONANIE_ZABIEGU_ELEKTRONICZNEGO_ZNAKOWANIA_PSA.docx (19,06KB)