Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Bezpieczne przejścia dla pieszych w Głogówku - Program Razem Bezpieczniej, edycja 2018

"Razem bezpieczniej" 

Gmina Głogówek w maju 2018 r. złożyła projekt  pt. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Głogówku”  na konkurs w ramach programu „Razem bezpiecznej” na rok 2018, cel szczegółowy – Bezpieczne przejścia dla pieszych. Spośród przesłanych propozycji  wojewódzki Zespół do spraw „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” wyłonił najlepiej ocenione projekty, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu, który odbywał się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Wśród projektów zakwalifikowanych do dofinansowania przez MSWiA  znalazł się projekt pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Głogówku” zgłoszony przez Gminę Głogówek z wyznaczoną kwotą dotacji do 25 tys. zł.

Zakładanym celem była modernizacja dwóch przejść dla pieszych na ulicy Kościuszki w Głogówku- na drodze wojewódzkiej 416.

Etap  modernizacji w/w przejść polegał na montażu aktywnych znaków D-6 z iluminacją pieszego a zasilanych solarnie a także na wykonaniu oznakowania poziomego grubowarstwowego w kolorze białym.

Ponadto funkcjonariusze policji we wrześniu 2018 r. przeprowadzili szereg spotkań edukacyjno – profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym w szkołach, przedszkolach oraz w Domu Dziennym Senior + w Głogówku.

W październiku ogłoszono konkurs plastyczny dla uczniów szkół i przedszkoli na wykonanie plakatu pt. „Moja bezpieczna droga do szkoły i przedszkola”. Do urzędu miejskiego w Głogówku wpłynęło ok. 110 prac z czego wyłoniono najlepsze. Dzieci za pomocą rysunków miały możliwość przedstawienia swojej bezpiecznej drogi do szkoły wykorzystując przy tym posiadaną już wiedzę jak i ta nabytą podczas spotkać z policjantami.

W dniu 14 października br. został zorganizowany festyn pt. Bezpieczna jesień. Organizatorami była Gmina Głogówek wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Głogówku i Komisariatem Policji. Podczas festynu uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleni pierwszej pomocy, gdzie wcielili się zarówno w rolę poszkodowanego jak i ratownika. Funkcjonariusze policji i strażacy chętnie odpowiadali na wszelkie pytania dzieci, jak i dorosłych. Rozdawane były odblaskowe opaski na rękę.
Podczas festynu zostały  wręczone nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego "Moja bezpieczna droga do szkoły i przedszkola", w którym udział brały dzieci i młodzież z terenu gminy.


Ogółem koszt zadania: 26 018,77 zł.

Kwota dotacji: 23 091,66 zł.

Środki własne: 2 927,11 zł.

logo_przejsciadlapieszych.png